Skip to main content

 • Miejscowość: Bolesławiec
 • Ulica: Zgorzelecka 18
 • Strona www: http://www.zshiu.boleslawiec.pl/
 • Telefon: 75-732-28-25
 • E-mail: zshiu@pro.onet.pl
 • Dyrektor: Wiesław Stefanik
 • O szkole: ZSHiU to szkoła z tradycjami, która od blisko 50 lat kształci uczniów na europejskim poziomie. Dzięki bardzo dobrej bazie dydaktycznej i świetnie wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej, gwarantujemy wysoki poziom kształcenia oraz możliwość udziału w organizowanych przez Unię Europejską programach dla młodzieży. Szybko reagujemy na potrzeby rynku pracy i zainteresowania młodzieży, czego odbiciem są nowe, atrakcyjne kierunki. Współpracując z wieloma uczelniami, nasi uczniowie biorą udział w przygotowywanych warsztatach i wykładach. To co nas wyróżnia spośród innych szkół to posiadanie „certyfikatu jakości Szkoła Przedsiębiorczości” oraz nowocześnie wyposażone pracownie dzięki czemu jesteśmy gwarantem doskonałego przygotowania uczniów do egzaminów zewnętrznych. Dbamy o dobre samopoczucie młodzieży, jesteśmy szkołą przyjazną i przytulną, ale przede wszystkim ciekawą. Dzięki systemowi monitoringu jesteśmy szkołą bezpieczną i wolną od przemocy. Stawiamy na jakość i komfort.
 • Szkoła dostosowana dla osób niepełnosprawnych: NIE
 • Rodzaj szkół kształcenia zawodowego wchodzących w skład placówki: Technikum , Zasadnicza Szkoła Zawodowa , Branżowa szkoła I stopnia
 • Rodzaj zawodów, w których szkoła prowadzi kształcenie: cukiernik , elektromechanik pojazdów samochodowych , fotograf , fototechnik , fryzjer , kucharz , lakiernik , mechanik pojazdów samochodowych , monter elektronik , monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych , piekarz , ślusarz , sprzedawca , stolarz , technik handlowiec , technik logistyk , technik weterynarii
 • Informacja o kadrze pedagogicznej: Kadra pedagogiczna to jeden z wielu naszych atutów. Tworzy ją grupa wykształconych, ambitnych, twórczych nauczycieli, zaangażowanych w pracę z młodzieżą. Większość naszych nauczycieli posiada najwyższy stopień awansu zawodowego, a nieliczni wkrótce go zdobędą. Dobry nauczyciel to przede wszystkim wartościowy człowiek, który mądrze towarzyszy swoim wychowankom każdego dnia. Wysoki poziom nauczania wypracowują w kreatywny sposób, pełni zapału i kompetentni ludzie. Systematycznie korzystają z różnych form doskonalenia, są otwarci na wszelkie nowe metody pracy.
 • Zasoby szkoły: Szkoła posiada bazę dydaktyczną spełniającą wymogi kształcenia ogólnego i zawodowego, pełni także funkcję ośrodka egzaminacyjnego. Młodzież kształci się w specjalistycznych pracowniach przedmiotowych, wyposażonych w nowoczesny sprzęt komputerowy i multimedia. Podczas zajęć w pracowniach nauczyciele i uczniowie mają do dyspozycji: komputery z dostępem do bezprzewodowego Internetu, rzutniki multimedialne, laptopy z aktualnym, nowoczesnym oprogramowaniem, tablice multimedialne, telewizory ze sprzętem DVD, magnetofony, sprzęt fotograficzny, USG. Biblioteka szkolna oferuje uczniom bogaty księgozbiór. Zaplecze sportowe to: sala gimnastyczna, sala do aerobiku, siłownia, boisko. W szkole działa całodobowy monitoring, niezależne Wi-Fi dla uczniów.
 • Rodzaj zajęć dodatkowych: Bogata oferta zajęć pozalekcyjnych daje naszym uczniom możliwość realizowania i rozwijania różnych zainteresowań i pasji — osiągamy sukcesy w licznych konkursach na terenie miasta, powiatu jak również kraju. Stawiamy nie tylko na rozwój intelektualny, ale także fizyczny poprzez licznie działające sekcje: koszykówki, siatkówki, lekkoatletyki oraz kluby. Stworzyliśmy w bibliotece Centrum Multimedialne, w którym można spędzać czas przed i po lekcjach.
Pokaż oferty